وبلاگ

  • خانه
باغ گل 01

بازار گل؛ یکی از مهم‌ترین مسائل در تهیه دسته گل، سبد گل، گل تولد و گل مراسم، تهیه و خرید شاخه گل و اقلام مصرفی است، اقلامی که در سطح شهر باید با قیمت بالاتری نسبت به بازار اصلی و عمده فروش‌ها خریداری کرد.
بسیاری از شهرها بازار گل دارند که محل توزیع گل و اقلام مصرفی گل آرایی است و شهر تهران از این قاعده مستثنی نیست و می‌توان مدعی شد که بازار گل تهران بزرگ‌ترین مرکز توزیع گل کشور محسوب می‌شود.

بازار‌های گل تهران کجاست؟

شهر تهران دارای دو بازار گل در قسمت شرقی خود است، بازارهایی که یکی خرده فروشی در آن پررنگ است و دیگری توجه ویژه‌ای به عمده فروشی دارد.
بازار گل امام رضا که در جاده خاوران محدوده کمربندی دوم تهران، کنار گذر امام رضا قرار دارد، عموما عمده فروشی را در دستور کار دارد و فروشندگان گل و گیاه سطح شهرها مشتریان آن‌ها هستند.

اما بازار گل محلاتی؛ بازار گل محلاتی در بزرگراه محلاتی، خیابان نبرد جنوبی، خیابان زمزم قرار دارد و در سال 1375 ساخته شده است، این بازار گل دارای 10 سالن و حدود 600 غرفه است.
براساس این گزارش، حدود نیمی از غرفه‌ها به عرضه گل و تزئین گل می‌پردازند و مابقی فروش گل‌های آپارتمانی و اقلام مصرفی را برای خود انتخاب کرده‌اند.
این بازار گل از 4 صبح تا 2 بعد از ظهر کار می‌کند و پیشنهاد می‌شود در ساعات ابتدایی روز (6 تا 8) در این مجموعه حضور داشته باشید تا گل‌های شاداب و تازه را انتخاب کنید.
بازار گل محلاتی روزهای آخر هفته هم میزبان علاقمندان به گل و گیاه است و نکته قابل توجه آن است که بسیاری برای تزئین کادوهای خود به همراه گل به این بازار مراجعه می‌کنند.

 

شاید بد نباشد که گفته شود، ما در مجموعه گلفروشی برخط گل‌های الین، گل‌های خود را بیشتر از بازار گل امام رضا خریداری می‌کنیم اما هر چند وقت یکبار برای آنکه شما را ببینیم و هرچند اندک زمانی با همدیگر همکلام شویم، به بازار گل محلاتی سری می‌زنیم.

دسترسی به بازار گل محلاتی

برای رسیدن به بازار گل محلاتی می‌توانید از مترو، تاکسی و وسیله شخصی استفاده کنید که پیشنهاد ما استفاده از خودرو شخصی است، زیرا شما در زمان خروج از این بازار به طور حتم دست خالی نخواهید بود و بهترین وسیله برای جابجایی گل‌های تازه و کمی خیس وسیله شخصی است.
اما اگر قصد سفر با مترو را دارید می‌توانید خود را به ایستگاه نبرد خط 4 مترو (کلاهدوز- ارم سبز) برسانید، از مترو باید سوار تاکسی‌های خطی مترو نبرد- بازار گل شوید تا خود را به این بازار برسانید.

 

سخن آخر

در هفته گذشته که سری به بازار گل محلاتی زدم، متوجه شدم که نمی‌توانید بادکنک باد شده از این بازار خریداری کنید و طراحی سبد و باکس‌های گل دیگر بدون بادکنک و بوبوبالون خواهد بود.
نکته جذاب این بازار، آن است که متناسب با تقویم کشور، مناسبت‌های ملی و مذهبی و حتی جهانی، رنگ و بوی این بازار تغییر می‌کند و همچون تقویمی زنده محصولات مرتبط با رویدادهای تقویم را به شما گوشزد می‌کند و اگر حتی دسته گل، سبد گل و هدیه‌ای از جنس گل خریداری نکنید، خرید اقلام و اکسسوری گل‌ها را انجام خواهید داد، اقلامی همچون شمع و تزئینات داخلی منزل.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *