وبلاگ

  • خانه
20231225_103547

افراد به بهانه‌های مختلف علاقه دارند تا گلی خریداری کنند، خریدی که عموما با مناسبت‌ها گره خورده است، مناسبت‌هایی همچون شب یلدا، روز مادر، روز پدر، کریسمس و شب سال نو، این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که هر مناسبت رنگ و بوی خاصی دارد که رنگ و بوی گل، خاص بودن هر مناسبت را دو چندان می‌کند و کریسمس و شب سال نو میلادی از این قاعده مستثنی نیست و نکته قابل توجه آن است که قبل از این دو مناسبت خاص، شب یلدا در تقویم ملی خودنمایی می‌کند که تا حد بسیار زیادی از منظر رنگ شناسی و گل‌های مناسبتی شبیه به کریسمس و شب سال نو میلادی است.

در این مطلب می‌خوانید

بازی رنگ‌ها در کریسمس و سال نو میلادی (2024)

بارها و بارها لباس بابانوئل و تزئینات شب سال نو میلادی را دیدیم و آنقدر در دیدمان بوده که فراموش کرده‌ایم در کنار رنگ قرمز، رنگ سبز بسیار به کار می‌آید، رنگی که با وجود قرار داشتن در خانواده رنگ‌های سرد با تمام رنگ‌ها ترکیبی خاص را ایجاد می‌کند.

رنگ سبز که از ترکیب دو رنگ اصلی آبی و زرد به وجود می‌آید در تمام گل‌ها وجود دارد و در قسمت برگه و ساقه بسیار خودنمایی می‌کند، این جایگاه خاص عاملی شده تا در تزئینات و زیبایی شناسی محصولات مرتبط با گل و گیاه سبز رنگی کارآمد باشد.

چه گل‌هایی برای کریسمس و شب سال نو بخریم؟

20231225_104349

با توجه به رنگ‌های غالب در مراسم کریسمس و شب سال نو 2024 باید به گل و گیاهانی انتخاب شود که رنگ قرمز و سبز در آن‌ها پررنگ باشد اما استثناهایی نیز وجود دارد.

اولین گل خاص این مناسبت‌ها، درخت کریسمس است که هر سال در خیابان میرزای شیرازی تهران، درخت مصنوعی آن در ابعاد مختلف با قیمت‌های متفاوت فروخته می‌شود، اما اگر به دنبال درخت کاج کریسمس طبیعی هستید باید سری به بازار گل بزنید، که پیشنهاد می‌شود سعی کنید آن را در باغچه نگهداری کنید تا عمر بیشتری داشته باشد زیرا این درختان از زمان بریدن آن‌ها و نگهداری در گلدان عمری در حدود یکماه خواهند داشت.

20231225_103615

بنت قنسول

20231225_104408

این گل که نام خاصی دارد، ظاهری زیبا و کاملا همسو با کریسمس و شب سال نو میلادی دارد، زیرا دارای برگ‌های قرمز و سبز است، این گل نیاز به آبیاری دقیقی دارد و باید زمانی آبیاری شود که خاک آن خشک شده باشد، عامل اصلی از بین رفتن این گل، پوسیدن ریشه‌ها به دلیل آب زیاد است.

کاکتوس کریسمس

شاید تعجب کنید که کاکتوس را به عنوان گل و گیاه مناسبتی استفاده می‌کنند، اما برخی از انواع کاکتوس همزمان با آغاز سال نو گل‌های قرمزی خواهند داشت که سبزی گیاه کاکتوس در کنار گل‌های جوان قرمز رنگ حال و هوای خاصی به بار می‌آورد.

سیکلامن

این گیاه، در فصل سرد سال زندگی بهتری را تجربه می‌کند و با وجود نبود رنگ قرمز در گلبرگ‌های آن تنها به دلیل علاقه به زندگی در فصل سرد سال، راه خود را به تزئینات شب سال نو و کریسمس باز کرده است.

رزماری

نام این گیاه را بارها و بارها در سریال هیولا شنیدیم، اما بوی خوش آن که در بسیاری موارد همچون درخت کریسمس برش می‌دهند، بسیار جذابتر و ماندگارتر از نام آن است

نسرین

این گل که در زمستان شرایط بهتری دارد نیاز به خاک همواره خیس ندارد و گل‌های سفید آن می‌تواند زیبایی دوچندانی به تزئینات مراسم‌های شما دهد و یادتان باشد، برگ‌های آن را سالم نگهدارید تا سال آینده دوباره گل دادن آن را ببینید.

نرگس

20231225_104126

گل نرگس که در زمستان همواره جزء جدانشدنی خرید عشاق است، در مناسبت‌ها هم جایگاه خاصی دارد. از این گل برای هدیه دادن بسیار استفاده می‌شود و بوی خوش آن خاطرات بسیاری را به یاد می‌آورد.

ارکیده

گل ارکیده یکی از زیباترین گل‌های بازار به شمار می‌آید و تا حدودی از دیگر گل‌ها گران‌تر است، این گل دارای انواع خاصی است که عموما در فصل سرد سال گل می‌دهند، فراموش نکنید گل ارکیده برای سالیان سال توان زندگی و گل دادن را دارد.

کاج مطبق

نام این کاج از محل زادگاهش در جنوب اقیانوس آرام به نام جزیره نورفواک گرفته شده کاجی طبقه طبقه که مناسب آپارتمان است و نباید رفتاری مشابه با درختان تنومند باغچه با آن داشت.

این گیاه نیاز به شش تا هشت ساعت نور در روز دارد در آبیاری باید دقت شود در زمان خشک شدن خاک آبیاری انجام شود.

هر دو ماه یکبار نیاز به تقویت کود آن با کود مخصوص احساس می‌شود و باید هر دو سال یکبار گلدان آن تعویض شود.

سرخس

کمتر کسی به سراغ خرید گل سرخس می‌رود اما این گیاه در کنار زیبایی، تصفیه هوا را انجام خواهد داد، این گیاه را در خانه نگهدارید، زیرا نور متوسط می‌خواهد البته فراموش نشود که رطوبت زیاد و دائمی را طلب می‌کند.

قیمت گل در زمستان 1402

بررسی میدانی از بازار گل تهران نشان از آن دارد که برای خرید کاج با ارتفاع متوسط (1.5 متر) باید در حدود 900 هزار تومان تا 1 میلیون تومان هزینه کرد، این در شرایطی است که قیمت هر گلدان بنت قنسول 80 تا 180 هزار تومان، کاکتوس 160 تا 750 هزار تومان، رزماری 25 تا 50 هزار تومان، سیکلامن 150 تا 200 هزار تومان، نرگس 40 تا 90 هزار تومان (5 تا 7 شاخه)، کاج مطبق 400 تا 800 هزار تومان، سرخس 150 هزار تومان، ارکیده 500 تا 600 هزار تومان، ناندینا 350 تا 900 هزار تومان و پیراکانتا 850 هزار تا 1 میلیون و 100 هزار تومان است.

گل‌های کریسمس و شب سال نو میلادی را از کجا خرید کنیم؟

باغ گل و گیاه شهید ستاری

اگر در تهران هستید می‌توانید به سه بازار گل امام رضا، بازار گل محلاتی و بازار گل ستاری سری بزنید یا از طریق سایت ما خرید خود را ثبت و بی‌دغدغه گل و گیاه خود را درب منزل تحویل بگیرید.

در مطلبی آدرس و شرایط بازار گل و گیاه محلاتی و امام رضا گفته شده است، اما در رابطه با بازار گل ستری باید گفت، این بازار گل، نسبت به دو بازار گل دیگر تهران فضای کوچک‌تری دارد و عمده فعالیت آن مرتبط با فروش گیاه، گلدان و اقسام مختلف گل تزئینی و پیچیده شده است، این رویه کاملا برخلاف رویه دو بازار دیگر است، زیرا دو بازار دیگر به فروش شاخه گل به صورت عمده و تکی نیز می‌پردازند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *