وبلاگ

  • خانه
گل روز ولنتاین برای هدیه به عشق زندگی خود

در حدود 20 سال اخیر روز عشق، عشاق یا ولنتاین زیاد به گوش می‌خورد و جایگاه خاصی را در ایران از آن خود کرده، روزی که همزمان با 25 بهمن ماه است.

این روز خاص که عاشق و معشوق به یکدیگر هدیه‌ای می‌دهند توانسته از بعد اجتماعی و خانواده، بعد اقتصادی به خود بگیرد و تاثیرقابل توجهی در کسب و کارها داشته باشد.

بررسی‌ها حکایت از آن دارد که بسیاری از کسب و کارها برای این روز برنامه ریزی خاصی انجام می‌دهند و حتی برنامه‌های فروش جذابی برای این روز که عموما با گل رز، خرس قرمز و شکلات شناخته می‌شود، طراحی و اجرایی می‌کنند.

اما روز ولنتاین از کجا آمده است؟

برای این روز که همزمان با 14 فوریه یا 25 بهمن ماه است، سه داستان یا افسانه بیان شده، داستان‌هایی که هرچه بعد عاشقانه آن قوی‌تر، باورپذیرتر است.

همانطور که گفته شد، سه روایت برای این روز وجود دارد که اولین داستان در رابطه با ولنتاین قدیس است.

داستان ولنتاین قدیس به فرهنگ مسیحی و روم باستان باز می‌گردد، در این روایت ولنتاین کشیشی بوده که در قرن سوم در رم و همزمان با پادشاهی امپراطور کلودیوس زندگی می‌کرده است.

در آن زمان امپراطور کلودیوس معتقد بوده سربازان مجرد بهتر از سربازان متاهل هستند، از این‌رو اجازه ازدواج به سربازان مجرد داده نمی‌شد.

ولنتاین قدیس یا قدیس ولنتاین که این فرمان را بی‌عدالتی می‌دانسته به صورت پنهانی شرایطی برای ازدواج سربازان فراهم می‌کرده که با فاش شدن این راز، امپراطور کلودیوس دستور قتل او را صادر می‌کند. از این‌رو همزمان با سالگرد فوت این قدیس، روز عشق و عاشقی جشن گرفته می‌شود.

اما روایت دوم، روایتی از قدیسی زندانی که مسیحیان زندانی در زندان‌های رم را فراری می‌داده و نکته قابل توجه آن است که در روایت‌ها آمده که این قدیس اولین هدیه ولنتاین را به معشوقه خود داده و این اهدا هدیه به زمان حبس آن باز می‌گردد. البته ناگفته نماند ولنتاین قبل از مرک برای معشوقه خود که به احتمال زیاد دختر زندانبانش بوده نامه‌ای با امضای خود منقوش به ( از طرف ولنتاین تو) ارسال کرده و این نامه اولین کارت پستال یا نامه هدیه روز ولنتاین بوده است.

اما داستان سوم بیان‌گر چه روایتی است؛ برخی بر این باورند کلیسای مسیحی برای آنکه رنگ و بویی مسیحی به جشن بت پرستی لوپریکالیا بدهد روایتی مسیح گونه و عاشقانه را در میانه فوریه طراحی کرده است.

جالبی روایت سوم آنجاست که سنت لوپریکالیا به باروری زمین، محصولات کشاورزی و بارداری زنان اشاره دارد و در برخی از روایت‌های مسیحی در میانه فوریه به جفت گیری پرندگان و باروری انسان اشاره شده است.

فارغ از تمام مسائل و داستان‌های پیرامون روز ولنتاین و هدیه ولنتاین باید گفت که در بازاریابی کسب و کار همواره به داستان سرایی اشاره می‌شود و کسب و کاری را برنده می‌دانند که توان داستان سرایی و قصه‌گویی داشته باشد، عموما برای هر کسب و کار چند داستان تعریف می‌شود که می‌توان همه را در عین حقیقت، خلاف واقع دانست و هیچ فردی نمی‌تواند به طور کامل و قطعیت داستان برندها را رد یا تائید کند.

حال باید گفت در گلفروشی آنلاین گل‌های الین، این روز مهم دانسته خواهد شد، زیرا این روز برای شما مهم است و گل‌های الین جزئی از خاطرات خوش شما محسوب می‌شود که گل زیبا با طراحی خاص که شکلات جزء جدانشدنی آن است برای شما در نظر گرفته شده است.

اگر علاقمندید که گلی زیبا و خاص برای دوستان و خانواده خود سفارش دهید می‌توانید سری به فروشگاه ما بزنید و از دسته گل‌ها و دیگر محصولات ما دیدن کنید. فروشگاهی که همواره تاکید بر تهیه گل‌های شاداب با حالی خوش دارد تا گل‌های الین جزئی از خاطرات خوش شما باشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *